w

Organizm tego Polaka sam wytwarza alkohol

Choć może się to wydawać śmieszne, to dolegliwość tego Polaka jest naprawdę poważna. Mężczyzna cierpi na bardzo rzadką chorobę, na którą choruje tylko osiem osób na świecie. Jego organizm bowiem sam wytwarza alkohol.

25-letni Tomasz Opalach z Warszawy cierpi na zespół fermentujących jelit (inaczej zespół autobrowaru). Jest to niezwykle rzadka choroba. Na całym świecie cierpi na nią tylko osiem osób. Niektórzy żartują, że sami marzą o takiej chorobie, jednak życie Tomasza nie jest sielanką.

Problem warszawiaka opisała „Gazeta Wyborcza”. Mężczyzna zasłabł w kolejce rok temu. Zabrano go do szpitala, jednak badania nic nie wykazały. Ataki zaczęły się powtarzać. Mężczyzna tracił przytomność, drętwiało mu ciało, miał drgawki i czuł piekący ból w piersiach. Za każdym razem wykrywano w jego organizmie alkohol.

Lekarze zaczęli podejrzewać, że mężczyzna ma problem alkoholowy i symuluje chorobę. Straszono go izbą wytrzeźwień i zamknięto w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach. Tomaszowi udało się wyjść ze szpitala dzięki prawnikowi Jarosławowi Witkowskiemu, który jest specjalistą w zakresie błędów lekarskich.

Jego organizm sam wytwarza alkohol

Lekarzom nie udało się odkryć przyczyny niezwykłych dolegliwości warszawiaka, więc jego narzeczona, Bogna Tatarska, postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce. W internecie znalazła informacje o zespole fermentujących jelit. Jej objawy przypominały dolegliwości Tomasza. Przyczyną choroby mają być drożdże znajdujące się w jelitach mężczyzny, które przekształcają węglowodany w alkohol.

Mężczyzna wykluczył ze swojej diety węglowodany i zaczął odżywiać się praktycznie samym mięsem.

Wyeliminowaliśmy węglowodany i ataki ustały. Już jakiś czas temu zauważyłam, że białko mu służy. Od ponad miesiąca zakwasza organizm. Wiem, że to niezdrowe, ale ataki są gorsze. Jak widzę, że oczy mu się rozjeżdżają, to od razu mu wciskam kiełbasę – mówi narzeczona Tomasza dla Wyborcza.pl.

Jego przypadkiem zainteresowali się lekarze w szpitalu na Bródnie. Kazali zjeść Tomaszowi pizzę, aby wywołać atak. Po jakimś czasie w jego krwi faktycznie pojawił się alkohol.

–  Wygląda na to, że ten mężczyzna może być szóstym albo ósmym zdiagnozowanym przypadkiem na świecie, u którego można podejrzewać autobrowar – mówi dla Gazety Wyborczej prof. Andrzej Friedman, ordynator oddziału neurologii.

Źródło: Wyborcza.pl

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 miast, które na przestrzeni lat zmieniły się nie do poznania. To wciąż te same miejsca

SKANDAL! Hit Eda Sheerana PLAGIATEM polskiej piosenki?!