w ,

SKANDAL! Hit Eda Sheerana PLAGIATEM polskiej piosenki?!

Czy doczekaliśmy się kolejnego plagiatu polskiego artysty, przez gwiazdę światowego formatu? Jakiś czas temu pisaliśmy wam, że Katy Parry mocno „zainspirowała” się kawałkiem Ani Wyszkoni. Teraz najprawdopodobniej Ed Sheeran splagiatował polski zespół. Przeczytajcie, o co dokładnie chodzi.

Czy właśnie doczekaliśmy się kolejnego plagiatu polskiego artysty, przez gwiazdę światowego formatu? Jakiś czas temu pisaliśmy wam, że Katy Parry mocno „zainspirowała” się kawałkiem Ani Wyszkoni. Teraz najprawdopodobniej Ed Sheeran splagiatował polski zespół. Przeczytajcie, o co dokładnie chodzi.

Tego typu informacje dość często trafiają do mediów. Wielokrotnie gwiazdy wielkiego formatu posądzane są o plagiaty, najczęściej motywacją takich działań są ogromne odszkodowania. Zdecydowanie rzadziej słyszy się, by takie oskarżenia miały swoje finały w sądach. Tym razem sprawa wydaje się dość poważna, chodzi o bardzo znany kawałek Eda Scheerana How Would You Feel. Czy to możliwe, żeby artysta splagiatował polski zespół, który swoją piosenkę wydawał rok wcześniej?

How Would You Feel plagiatem?

Chodzi o zespół MProjekt i ich piosenkę Już nie to samo. Wokalista zespołu w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim powiedział:

–  Nie wydaje nam się, żeby to był plagiat, chociaż melodia i tonacja są bardzo podobne. W pierwszym momencie było to dla nas spore zaskoczenie, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Domyślamy się, że był to po prostu miły przypadek. Wiemy, że nie jesteśmy na tyle rozpoznawalnym zespołem, żeby można nas było tak łatwo znaleźć. 

Internauci również nie zgadzają się z oskarżeniem jakoby Ed Scheeran miał splagiatować MProjekt:

–  Może ta sama tonacja i tempo, ale jednak trochę się różnią – jak dla mnie zbieg okoliczności i tyle. Nie ma co robić z tego nie wiadomo czego, tym bardziej, że istnieje naprawdę znikoma szansa na to, że Ed kiedykolwiek słyszał ten kawałek, bo statystyki tego zespołu są niskie i nawet w Polsce ma dość słabe przebicie, a co dopiero mówić o kimś z innego kraju.

źródło: eska.pl

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 33.333333%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Organizm tego Polaka sam wytwarza alkohol

Doda usłyszała nowe zarzuty. Grozi jej 5 lat więzienia