w

Anna Jantar zginęła 39 lat temu. Gwiazda uczciła mamę


Natalia Kukulska: Anna Jantar zginęła 39 lat temu w katastrofie lotniczej. Natalia Kukulska, córka legendarnej piosenkarki uczciła pamięć matki w rocznicę jej śmierci. Po raz pierwszy córka odwiedziła miejsce tragedii. Piosenkarka dodała wzruszający wpis.

Anna Jantar zmarła w katastrofie lotniczej na warszawskim Okęciu 14 marca 1980 roku. Śmierć Anny Jantar była wielką tragedią dla rodziny jaki i jej fanów w całej Polsce. Natalia Kukulska: Anna Jantar, matka artystki wciąż jest ważna w jej życiu. Pierwszy raz w życiu Kukulska udała się na miejsce katastrofy, na swoim Instagramie podzieliła się wzruszającym wpisem.

Natalia Kukulska: Anna Jantar we wspomnieniach córki

14 marca 1980 roku Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej nieopodal lotniska na warszawskim Okęciu. W 39 rocznicę śmierci piosenkarki, jej córka Natalia Kukulska pierwszy raz odwiedziła miejsce katastrofy. We wzruszających słowach Kukulska opisała swoją pierwszą wizytę w tym ważnym i symbolicznym dla niej miejscu.

– Kiedyś to musiało nastąpić. Dziś po raz pierwszy odważyłam się pojechać na miejsce katastrofy samolotu, w którym zginęła moja mama. Miejsce to jest upamiętnione pomnikami ofiar i muralem, na którym widnieje portret mojej mamy i kapitana Pawła Lipowczana. Zaświeciło na chwilę słońce i spotkałam niezwykle taktownego pana Arka, taksówkarza, którego przyjaciel był pierwszym świadkiem tej tragedii. Przychodzi zawsze tego dnia. Nie odważył się powiedzieć tego, co wie od przyjaciela, gdy spojrzał mi w oczy. Bardzo to doceniam. Tym samym powiedział wszystko… czy jest sens wracać do dramatycznych szczegółów, otwierać rany…? Sensem jest jedynie ocalić od zapomnienia- napisała Natalia Kukulska.

Kim była Anna Jantar?

Anna Jantar była swego czasu największą gwiazdą polskiej piosenki. Jej przeboje takie jak: Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, czy Nic nie może przecież wiecznie trwać znała cała Polska. 10 lat przed tragiczną śmiercią Anna Jantar wyszła za mąż za kompozytora Jarosława Kukulskiego. W 1976 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko – Natalia.

W 1979 roku gwiazda Anny Jantar świeciła najmocniej, a sama artystka zaczynała międzynarodową karierę. W tamtym właśnie czasie piosenkarka wyruszyła w trasę koncertową po USA, która zakończyła się dla niej tragicznym wypadkiem. Przyczyna katastrofy była wada silnika, który eksplodował tuż przed lądowaniem.
Natalia Kukulska kultywuje pamięć po swojej mamie, tak samo, jak jej fani, którzy wciąż pamiętają ją jako diwę polskiej piosenki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Natalia Kukulska: Anna Jantar
screen youtube.com/sasetka350

Anna Jantar była jedną z większych gwiazd polskiej muzyki lat 70.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

anna szczepaniak

Zaginięcie Madeleine McCann. Mamy zwiastun dokumentu

Jak po 32 latach wygląda teraz „Ania z Zielonego Wzgórza”? Ta rudowłosa dziewczynka podbiła serca milionów widzów!

Jak po 32 latach wygląda teraz „Ania z Zielonego Wzgórza”? Ta rudowłosa dziewczynka podbiła serca milionów widzów!