w

Dog kanaryjski. Duży i groźny pies, który wymaga szkolenia


Dog kanaryjski to niezwykle duże i silne zwierzę. Bywa niebezpieczny wobec tych, którzy wejdą mu w drogę. Właściciel tego czworonoga powinien więc posiadać kilka określonych cech. Dog kanaryjski to duży i groźny pies, który wymaga szkolenia. Co warto o nim wiedzieć?

Pies pochodzi z Wysp Kanaryjskich, gdzie pełnił funkcję psa stróżującego oraz bojowego, który nawet brał udział w walkach! Jest to zwierzę przeznaczone dla osób stanowczych, konsekwentnych i cierpliwych. Czym wyróżnia się dog kanaryjski

Dog kanaryjski – charakter

Ten rodzaj psa jest bardzo pewny siebie. Zazwyczaj jest opanowany, jednak wyprowadzony z równowagi może być naprawdę niebezpieczny.

Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i pozostałych członków rodziny, starając się wyeliminować jakiekolwiek zagrożenie. Z tego właśnie powodu bywa porywczy, agresywny i momentami nieprzewidywalny. Jest to pies bojowy, którego charakteryzuje hiszpański temperament.

Nie wymaga specjalnego szkolenia w kierunku stróżowania, gdyż w przeszłości tradycyjnie odgrywał rolę zwierzęcia, które pędziło oraz chroniło stado bydła.

Dog kanaryjski – wychowanie

Dog kanaryjski jest psem podatnym na szkolenie. Odpowiednio prowadzony, potrafi być posłuszny i przyjazny. Jeśli jednak wyczuje słabość ze strony swojego pana, będzie próbował go zdominować, zupełnie ignorując jakiekolwiek polecenia.

Z tego właśnie względu tak ważne jest, by osoba, która weźmie pod swój dach tego psa, wykazywała się stanowczością i zaangażowaniem. Praca nad tym zwierzęciem wymaga sporo cierpliwości, jednak zdecydowanie warto podjąć tę próbę.

Dog kanaryjski – wygląd

Dog kanaryjski może występować w trzech odsłonach: pręgowanej, płowej lub czarnej. Masa samca wynosi od 40 do 57 kg, natomiast suki od 40 do 50 kg.

Pies ten jest bardzo dobrze zbudowany. Jego kończyny są umięśnione, a szczęki silne. Sprawia wrażenie bardzo krzepkiego i niebezpiecznego zwierzęcia.

Dog kanaryjski – hodowla

Dogi kanaryjskie zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Obecnie można zarejestrować kilkuset przedstawicieli tej rasy. Jeśli osoba decyduje się na zakup tego czworonoga, uprzednio powinna zrobić wywiad i przeanalizować, która hodowla będzie najlepsza. Pseudohodowle nie są najlepszym miejscem na kupno czworonoga.

Znaczne różnice między hodowlą a pseudohodowlą dotyczą nie tylko warunków, w jakich przebywa zwierzę, ale również sposobu, w jaki jest traktowane. Traumatyczne dla psa przeżycia mogą mieć wpływ na całe jego życie, przez co próba wychowania go może zakończyć się fiaskiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

instagram.com @reygladiator

Dog kanaryjski to niezwykle silne i momentami niebezpieczne zwierzę.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23-latka musiała wybierać, czy woli usunąć ciążę czy oddać organy swego dziecka po porodzie

córka anny przybylskiej

Czy Margaret jest w ciąży? Ujawniła więcej niż chciała