w

Kim jest mąż Salmy Hayek? Miliarder i właściciel m.in. domu mody Gucci


Kim jest mąż Salmy Hayek? W obliczu ostatnich wydarzeń, które miały miejsce we Francji, to pytanie spędza sen z powiek wielu osobom. François-Henri Pinault to francuski miliarder, który przekazał sto milionów euro na odbudowę Katedry Notre Dame. Przyjrzyjmy się bliżej jego postaci.

W poniedziałkowy wieczór katedra Notre Dame stanęła w ogniu. Cały świat wstrzymał oddech. gdy płomienie rozprzestrzeniły się nad jedną z najsłynniejszych budowli wszech czasów. Pożar wywołał olbrzymie poruszenie nie tylko wśród Francuzów. Natychmiast zaczęto zbierać fundusze na całkowitą rekonstrukcję katedry. Jednym z darczyńców jest François-Henri Pinault. Kim jest mąż Salmy Hayek?

Mąż Salmy Hayek jest francuskim miliarderem i biznesmenem. François-Henri Pinault to 56-letni właściciel Grupy Artemis, w której skład wchodzą winnice Le Point, Château Latour oraz Stade Rennais F.C. François-Henri Pinault od 2005 roku jest również dyrektorem grupy Kering, która łączy luksusowe marki jak Yves Saint Laurent, Gucci, Balenciaga i Alexander McQueen. Pinault założył Kering Foundation – to fundacja zajmująca się walką o prawa kobiet. W jej zarządzie zasiada jego żona, Salma Hayek.

Niewiarygodny gest

Mąż Salmy Hayek potwierdził, że wraz ze swoim ojcem Françoisem Pinaultem podjął decyzję o tym, że tę sumę odblokują z funduszy Artemis:

– Mój ojciec (François Pinault senior – przy. red.) i ja postanowiliśmy uwolnić z funduszy Artemis kwotę 100 milionów euro, aby wziąć udział w wysiłku, który będzie niezbędny do całkowitej rekonstrukcji Notre Dame – napisał Pinault w oficjalnym oświadczeniu do przesłanym do AFP.

Na odbudowę architektoicznej perły trzeba będzie czekać wiele lat. Nie dziwi więc fakt, że są do tego potrzebne olbrzymie fundusze. Pinault przeznaczył na odbudowę katedry 100 milionów euro, czym wzbudził olbrzymi podziw.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Partnerka Janowskiego w Playboyu! Kim jest Monika Borzym?
  2. Barbara Kurdej-Szatan zagra Beatę Kozidrak? To byłby HIT wszech czasów
  3. Katarzyna Dowbor szokuje! Powiedziała PRAWDĘ o programie „Nasz nowy dom”

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kim jest mąż salmy hayek
instagram.com @salmahayek

Katedra Notre Dame przez wielu Francuzów uznawana jest za prawdziwy klejnot dziedzictwa narodowego i symbol Francji.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na plaży znaleziono martwego kaszalota. To, co miał w żołądku, wpędziło ludzkość w poczucie winy

Na plaży znaleziono martwego kaszalota. To, co miał w żołądku, wpędziło ludzkość w poczucie winy

Ukrainiec chwali się łamaniem przepisów drogowych w Polsce. Typ czuje się bezkarny