in

The priest sent 14-year-old erotic sms. He was interrogated, but it is not stopped


Zachowanie księdza Krystiana P., który był niegdyś wikariuszem w parafii Przemienienia Pańskiego w Brzeziu w powiecie wielickim, a następnie duchownym w zakopiańskiej parafii na Chramcówkach, już od jakiegoś czasu budziły pewne kontrowersje. I choć nie były one związane z pedofilią, to mogły wzbudzić podejrzenia osób trzecich, a w tym jego uczniów. Zauważyli oni, że ksiądz pozwalał sobie na zaczepki w trakcie przerw i niewybredne komentarze – także takie z podtekstem seksualnym. Sprawa nabrała rozgłosu, kiedy jedna z matek 14-letniego ucznia zawiadomiła policję o tym, że jej syn dostał od księdza niepokojące sms-y z treściami pornograficznymi.

Konflikt z jednym z uczniów

Ksiądz Krystian już w poprzedniej parafii miał konflikt z jednym z uczniów, któremu polecił za karę nauczyć się 100 pytań przed bierzmowaniem. Kiedy tylko dowiedzieli się o tym rodzice chłopca, postanowili wziąć sprawę w swoje ręce, wytaczając duchownemu proces w sądzie pod zarzutem naruszania godności ucznia i dyskryminowania go. W czerwcu 2017 roku ksiądz przegrał sprawę, został odsunięty od nauczania i przeniesiony do kościoła na zakopiańskich Chramcówkach.

Kontrowersyjna wiadomość

Jakiś czas temu matka 14-letniego ucznia zawiadomiła policję, że jej syn dostawał od duchownego niepokojące sms-y o treści erotycznej. Funkcjonariusze nie zlekceważyli zarzutów i w dniu 8 lutego weszli na plebanię duchownego, gdzie zabezpieczyli m.in. jego komputer i telefon. W ramach wyjaśnień ksiądz Krystian został przesłuchany, a następnie… zwolniony. Nie usłyszał żadnych zarzutów.

Rozmowa zahaczała o sferę intymną, jednak zdecydowane nie było tam żadnych propozycji seksualnych ani treści pedofilskich. Była to rozmowa zaprzyjaźnionego księdza z młodym człowiekiem – tłumaczy Barbara Bogdanowicz, prokurator rejonowa w Zakopanem w rozmowie z Fakt24

Prokurator zapewnia jednak, że choć ksiądz nie usłyszał zarzutów, postępowanie w sprawie duchownego wciąż trwa, a wszystkie informacje będą skrupulatnie weryfikowane.

UdostępnijFlickr

Głos w sprawie duchownego zabrała archidiecezja krakowska

W sprawie ks. Krystiana P. wszczęto postępowanie kanoniczne w oparciu o przepisy kościelne. Zachowane są przy tym wszystkie procedury przewidziane prawem kościelnym, w szczególności zawarte w wytycznych Konferencji Episkopatu Polski dla tego typu spraw. Do czasu zakończenia postępowania kanonicznego ks. Krystian P. przebywa w odosobnieniu i jest wyłączony z jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej. Ze względu na dobro zainteresowanych osób oraz dobro samego postępowania toczy się ono z wyłączeniem jawności – informuje biuro prasowe Kurii Metropolitalnej w Krakowie w rozmowie z Fakt24

Czy duchowny odpowie za swoje zachowanie? Póki co nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwiązanie sprawy.

*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Przywiązały to nurse newborn baby. Their explanation of the legs knocked his mother.

Przywiązały to nurse newborn baby. Their explanation of the legs knocked his mother.

10 zdjęć, that show the whole truth about childbirth. Only for people with strong nerves

10 zdjęć, that show the whole truth about childbirth. Only for people with strong nerves