Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne 4 przypadki koronawirus w Polsce!


Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest dynamiczna. Ministerstwo Zdrowia co kilka godzin informuje o nowych przypadkach zakażeń. Na obecną chwilę zarażonych wirusem Covid-19 w naszym kraju  zostało 68 osób (jedna zmarła). Wszystko potwierdzone jest testami laboratoryjnymi.

O godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech nowych przypadkach. Wszystkie dotyczą osób z woj. mazowieckiego (Warszawa).

Wcześniej rano przekazano informacje o dwóch osobach z województwa podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w województwa lubelskiego (Lublin), jednej z województwa dolnośląskiego (Wrocław) oraz trzech z województwa łódzkiego (Łódź),

O 10:45 MZ poinformowało o dwóch osobach z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin) oraz jednej osoby z w woj. mazowieckiego (Warszawa).

Łukasz Szumowski przekazał również listę 19 szpitali, które zostaną przekształcone w placówki specjalizujące się w zwalczaniu chorób zakaźnych. Znajdzie się w nich 10 % łóżek z respiratorami dla osób w najcięższym stanie.

W każdym województwie co najmniej jeden szpital, w niektórych województwach, tam, gdzie jest większa liczba ludności, tych szpitali będzie więcej.

W Polsce na obecną chwilę hospitalizowanych jest 521 osób, 3151 objętych jest kwarantanną, a 17784 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

 

Pierwszy przypadek w Polsce! Dziecko zarażone koronawirusem

SZALEŃSTWO w POLSKICH sklepach! Puste półki, godziny czekania! [39 ZDJĘĆ]