w

Nauczyciel nie dostawał pensji i spał w szkole. Gdy uczniowie dowiedzieli się o tym, postanowili działać.


Bycie nauczycielem to bardzo często ciężkie zadanie. Poza tym trzeba przyznać, że pensja nauczycielska nie należy do najwyższych. Potrzeba prawdziwej pasji i powołania, aby poradzić sobie w tym zawodzie – w końcu, będąc nauczycielem, jest się, obok rodziców, odpowiedzialnym za wychowanie dzieci i pokazanie im, czym warto kierować się w życiu dorosłym.

Bruno Rafael Paiva jest nauczycielem, który od niedawna uczy w jednej ze szkół w Brazylii. Prowadzi on lekcje w zastępstwie za nauczycielkę, która wzięła urlop macierzyński. Jednak musi się on mierzyć z poważnym problemem, jakim jest biurokracja. Przyznał się do tego, że nie dostał pensji już drugi miesiąc. Jakby tego było mało, nie stać go na mieszkanie w miejscowości, w której jest szkoła, więc śpi w jednej z sal.

Jego uczniowie bardzo lubili Bruna i postanowili, że nie mogą pozwolić na to, aby nie dostawał wynagrodzenia za tak ciekawie prowadzone lekcje. Zorganizowali zbiórkę i dzięki niej zebrali aż 400 dolarów dla nauczyciela. Kiedy podarowali mu ten prezent, spotkali się z niespodziewaną reakcją.

Ta chwila z pewnością pozostanie na długo w pamięci nauczyciela, jak i uczniów.

Koniecznie obejrzyjcie nagranie, aby zobaczyć jego reakcję na prezent – wzrusza do łez!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dorota szelągowska

Dorota Szelągowska zdecydowała się na OGROMNĄ zmianę!

Magda Gessler zadrwiła z osób pobierających 500+. Rozwścieczyła internautów