Naukowcy z Singapuru mówią o nowych objawach koronawirusa


Naukowcy z Singapuru opublikowali w prestiżowym czasopiśmie „The Lancet” wyniki swoich badań. Przedstawiają w nim nowe objawy koronawirusa (COVID-19). Wystąpiły one u dwóch pacjentów w wieku 57 lat.

Kobieta i mężczyzna zarażeni koronawirusem. Wstępnie jednak, lekarze błędnie zdiagnozowali przyczynę ich choroby na podstawie występujących objawów. Covid-19 nie wykazywał takich samych jak w przypadku innych zarażonych.

Kobieta zgłosiła się do szpitala z gorączką, kaszlem, bólem mięśni oraz biegunką. Medycy wykonali test pod kątem tropikalnej choroby o nazwie denga. Objawia się ona charakterystyczną wysypką na ciele, bólami głowy oraz mięśni. Najciekawsze (jak głupio by to nie zabrzmiało) jest to, że wynik testu był pozytywny. Jej stan jednak zaczął się pogarszać, a po dwóch dniach lekarze wykonali kolejne badania, które wykazały, że kobieta zarażona jest wirusem COVID-19.
57-letni mężczyzna z kolei zgłosił się do szpitala z powody trzydniowej gorączki oraz silnego kaszlu. Lekarze przeprowadzili wywiad, który wykazał, że pacjent w ostatnim czasie nie miał styczności z osobami zarażonymi koronawirusem oraz nie odbywał żadnych podróży. Również w tym przypadku przeprowadzono testy pod kątem dengi, które dały negatywny wynik. Mężczyzna opuścił szpital.

Jednak jego stan znacząco się pogarszał, a kolejny test wykazał pozytywny wynik na dengę. Następnie wykonano również wymazowy test pod kątem koronawirusa, który okazał się pozytywny.

Okazuje się więc, że badania pod katem innych chorób (w tym tropikalnej dengi) mogą być mylące. Jak pokazuje ten przykład inne choroby i ich objawy mogą być mylone z koronawirusem.

Denga nie jest przenoszona drogą kropelkową, a więc pacjenci byli odsyłani do domu, gdzie narażali swoje najbliższe otoczenie. Później jednak okazywało się, że są zarażeni SARS-CoV-2 i mogli być nosicielami choroby, która ogarnia cały świat.

Zobacz jak ludzie próbują chronić się przed KORONAWIRUSEM! Także i w POLSCE! [23 ZDJĘCIA]

W Ełku, 5-latka zmarła z powodu grypy. Do szpitala trafiła ponad 2 tygodnie temu