Papież Franciszek przeszedł badania pod kątem koronawirusa! Są wyniki


W środę popielcową otrzymaliśmy informację, że papież Franciszek zachorował. Następstwem tego było odwołanie wszelkich nabożeństw, w tym również rekolekcji Wielkiego Postu. Głowa kościoła została poddana testowi na obecność koronawirusa.

Epidemia panująca już w całej Europie, najbardziej dotknęła Włochy. W północnej części wirus rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie, a zarażonych liczymy już w dziesiątkach tysięcy. Każdej doby umiera tam ponad setka ludzi. Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszy. Przypomnijmy, że argentyński papież ma 83 lata.

 

SZALEŃSTWO w POLSKICH sklepach! Puste półki, godziny czekania! [39 ZDJĘĆ]

 

Według danych z poprzednich dni Franciszek miał kaszel, gorączkę, dreszcze i ból gardła. Dziennik Il Messaggero podaje, że wykonano rutynowe badania. Testy wymazowy przyniósł na szczęście wynik negatywny.

Cała Europa stara się działać prewencyjnie, ponieważ zarażonych jest coraz więcej z każdą upływającą godziną. Wiele grup, pojedynczych osób poddawanych jest kwarantannie. Ten sam proceder możemy zauważyć również w Polsce. Państwo Watykańskie (bazylika i Plac Św. Piotra) został oczywiście zamknięte dla turystów.

Personel pracujący na terenie Watykanu został też prewencyjnie wyposażony w środki ostrożności – maski i rękawiczki. Oczywiście dostali oni także instrukcje, które spotykamy w sieci, czyli częste mycie rąk, unikanie dużych skupisk ludzi. Jak wiemy, we Włoszech zamknięto też wszystkie bary i restauracje. Dla obywateli dostępne są jedynie sklepy spożywcze oraz apteki. Granice państwa są zamknięte.

Zobacz jak ludzie próbują chronić się przed KORONAWIRUSEM! Także i w POLSCE! [23 ZDJĘCIA]

Papież Franciszek przekazał również swoje słowa dla całego świata walczącego obecnie z pandemią:

– Chciałbym także dzisiaj modlić się za duszpasterzy, którzy muszą towarzyszyć Ludowi Bożemu w tym kryzysie. Niech Pan da im siłę i umiejętność wyboru najlepszych środków pomocy. Drastyczne kroki nie zawsze są dobre …. Dlatego módlmy się o to, by Duch Święty dał pasterzom zdolność rozeznania duszpasterskiego, aby zapewnili kroki, które nie zostawią samego świętego wiernego Ludu Bożego. Niech czuje, że towarzyszą mu pasterze i otucha Słowa Bożego, sakramenty i modlitwa.

We Włoszech msze nie są odprawiane.

Zobacz także:

Zobacz jakie dziwne rzeczy możesz kupić w automatach z całego świata! [GALERIA]

Pierwszy przypadek w Polsce! Dziecko zarażone koronawirusem