Pierwszy przypadek w Polsce! Dziecko zarażone koronawirusem


Wszystko dzieje się tak szybko, że niektóre fakty można przeoczyć. W sieci pojawia się również wiele nieprawdziwych wiadomości, które wprowadzają w błąd i mają wywołać panikę. Koronawirus jest bardzo niebezpieczne dla osób starszych, ale nie można tego lekceważyć również w przypadku osób młodszych, a nawet dzieci.

Niektóre z osób mogą być w fazie bezobjawowej, a tym samym być też nosicielami wirusa COVID-19. Zatem należy zachować ostrożność i stosować się do wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Sanepidu.

Dwa dni temu (11 marca) wykryto przypadek zakażenia osoby niepełnoletniej i jest to pierwsza taka sytuacja w naszym kraju. Wiadomo, rząd działa prewencyjnie i wszystkie szkoły są na chwilę obecną zamknięte. Jednak mogliśmy się spodziewać takiego czegoś, ponieważ choroba rozprzestrzenia się w Europie w niebywałym tempie.

Wprost podaje, że dotyczy to 8-letniego dziecka. Do zarażenia doszło w skutek kontaktu z krewnymi: mężczyzną, który niedawno wrócił z Niemiec oraz kobiety.

Ministerstwo Zdrowia:

Mamy 2 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie to już 27 przypadków zakażenia w Polsce.

Powyższy komunikat pochodzi z 11 marca. Obecnie w Polsce zarażonych jest ponad 60 osób, ale sytuacja jest na tyle rozwojowa, że z każdą kolejną godziną liczba ta się zwiększa.

Przede wszystkim w miarę możliwości poddać się domowej kwarantannie i dbać o higienę osobistą na każdym kroku.

Papież Franciszek przeszedł badania pod kątem koronawirusa! Są wyniki

Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne 4 przypadki koronawirus w Polsce!