w

Seryjny morderca wymierza sprawiedliwość. Na zwłokach zostawia kartkę z wiadomością.


14 stycznia 2019 roku młoda studentka odwiedzała swoich dziadków w rodzinnej miejscowości Bhandarii w Bangladeszu.

Została napadnięta i zgwałcona. Rozpoznała ofiary. Ojciec dziewczyny złożył doniesienie na policję i podał dane sprawców 20-letniego studenta prawa Rakiba Hossaina i 28-letniego Sajala Jomaddera.

Policja niewiele robiła w sprawie. A oskarżeni bezkarnie przebywali na wolności.

Do czasu…

24 stycznia znaleziono ciało Sajala w dzielnicy Kathalia. Strzelono do niego z bliskiej odległości. Ofiara miała na szyi zawieszoną kartkę z napisem:

Jestem sprawcą gwałtu na (imię ofiary), a to jest kara.

Niedługo potem w piątek 1 lutego 2019 r. w dzielnicy Rajapur odnaleziono ciało drugiego gwałciciela Rakiba. On także został zastrzelony i miał kartę o następującej treści:

Jestem Rakib. Jestem gwałcicielem dziewczyny z Bhandarii

i dopisek:

Strzeżcie się gwałciciele. Hercules

Więcej samosądów

W międzyczasie obu zabójstw, policja odkryła ciało 39-letniego Ripona Sawar na przedmieściach Dhaki. Mimo, że miejsce zbrodni jest oddalone o 180 km od Bhandarii, to dostrzeżono zadziwiające podobieństwa. Gwałciciel także był zastrzelony, także miał na szyi kartkę o podobnej treści i także został oskarżony o gwałt, ale nigdy nie został ukarany. Jego ofiara została zamordowana zanim doszło do rozprawy. Jemu nie udowodniono ani gwałtu, ani morderstwa.Związek pomiędzy zabójstwami w różnych regionach kraju a tak podobnych, skłonił policję do poszukiwań w aktach spraw, które mogłyby się łączyć z tymi zabójstwami. Okazuje się, że przedmiotem zainteresowania policji jest kilkanaście zabójstw o podobnym motywie i charakterze. Wygląda na to, że Herckules działa już od pewnego czasu.

Stanowisko policji

Mimo tych doniesień policja oficjalnie nie potwierdza tych faktów, a rzecznik powiedział dziennikarzom, że nadal głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa podejrzewanych o gwałt w Bhandarii, pozostaje ojciec zgwałconej studentki.

Musimy być ostrożni

Sheepa Hafiza, dyrektor wykonawczy organizacji broniącej praw człowieka Ain o Salish Kendra, apeluje:

Musimy być ostrożni w tej sprawie i dokładnie ustalić, dlaczego takie incydenty mają miejsce. Jednak samodzielne wymierzanie sprawiedliwości nie powinno mieć miejsca
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

gdzie mieszka Kinga Rusin

pochodzenie gwiazdy zaskoczy jej fanów

paznokcie ślubne

Paznokcie ślubne. Najmodniejsze wzory na rok 2019! [ZDJĘCIA]