w

Syn adwokata zadźgał 16-latka. Zapadł kontrowersyjny wyrok


– Jak człowiek, który zabił mi syna, może być tak wybielany? – pyta zrozpaczony ojciec zabitego 16-letniego Patryka. Nastolatek zginął w 2017 roku od ciosów nożem. Jego zabójca to syn znanego adwokata. Dostał tylko 5 lat więzienia.

Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy zakończył się proces Wojciecha M. z podbydgoskiej Brzozy. 18-latek w grudniu 2017 roku brał udział w bójce między innymi z 16-letnim Patrykiem i jego bratem.

W trakcie szarpaniny zadał cios nożem w tętnicę udową, a potem w brzuch 16-letniego Patryka. Chłopak trafił do szpitala i przeszedł wielogodzinną operację. Mimo to, nie udało się go uratować.

Jak czytamy w „Fakcie”, zabójca to Wojciech M., syn znanego bydgoskiego adwokata. Został skazany jedynie na 5 lat więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd stwierdził, że chłopak nie działał z niskich pobudek i nie chciał zabić. – Sąd nie znalazł żadnych podstaw do tego, by oskarżony chciał zabić Patryka P. Nie było podstaw do tego, by uznać że dopuścił się zbrodni zabójstwa – mówił sędzia Roman Narodowski. Uznano też, że oskarżony działał w obronie swojego kolegi.

Ma dodatkowo zapłacić 100 tys. złotych rodzicom Patryka.

Jak czytamy w „Expressie Bydgoskim”, wyrok jest kontrowersyjny i nie zapadł jednomyślnie. W takich ciężkich zbrodniach skład orzekający to 5 osób – trzech ławników i dwóch sędziów zawodowych. Sędziowie zawodowi z III Wydziału Karnego Sądu Okręgowego – Roman Narodowski i Krzysztof Dadełło nie zgodzili się z decyzją ławników.

Rodzina jest oburzona i zapowiada wniesienie apelacji.

źródło:fakt.pl/wp.pl

Poprzedni artykuł22-latki nie odnaleziono od 20 lat. Czy jest ofiarą seryjnego mordercy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Otylia Jędrzejczak o Joannie Mazur. Pływaczka wyjaśnia swoje słowa

Policja publikuje zdjęcia martwego mężczyzny i pyta, kim on jest?

Policja publikuje zdjęcia martwego mężczyzny i pyta, kim on jest?