w

Zabiła żyrafę i pochwaliła się zdjęciem w Internecie. Łowczyni pozostała bezkarna


Zabijanie zwierząt tylko i wyłącznie dla celów sportowych wydaje się wielu z nas po prostu odrażające i bezsensowne. Myśliwi, których celem są trofea, są narażeni na zdecydowany sprzeciw ze strony obrońców zwierząt.

Dyskusje na temat takich polowań bezustannie trwają, a w ostatnim czasie osiągają one jeszcze większy zasięg. Wszystko za sprawą łowczyni trofeów Tess Thompson Talley, która opublikowała w Internecie zdjęcie zastrzelonej przez siebie żyrafy w czasie jednej z wypraw do RPA.

Zdjęcie spotkało się z oburzeniem ze strony internautów. Africa Digest podzieliło się zdjęciem na Twitterze, a pod zdjęcie dodało następujący opis:
„Biały, amerykański dzikus postanowił przybyć do Afryki i zastrzelić bardzo rzadką obecnie żyrafę czarną, dzięki uprzejmości głupców z RPA. Morderczyni tej żyrafy to Tess Thompson Talley. Udostępniajcie ten wpis. Jeżeli nasze, tzw. rządy, nie fatygują się, by dbać i chronić przyrodę, to pozostaje nam działać bez nich. Pora na to, by wziąć odpowiedzialność za nasz kontynent i to, co należy do niego, czyli przyrodę i wszelkie zasoby… nie czekaj, tylko udostępnij! To nasza sprawa, bo to nasz dom!”


Większość z pewnością zgodzi się z tym, że to, co zrobiła ta kobieta, jest okrutne. Ale trzeba dodać, że polowanie dla trofeów jest praktykowane w RPA i stanowi sposób na dobry zarobek, a także biznes, jakim stała się turystyka. Obcokrajowcy przyjeżdżają i mogą skorzystać z możliwości polowania na dzikie zwierzęta. Wielu przedsiębiorców zarzeka się, że to bardzo małe straty dla środowiska i nie ma potrzeby rezygnować z polowań.Medialne raporty podają, że w latach 2004 – 2014 na świecie sprzedano mniej więcej 1,7 miliona trofeów dzikich zwierząt. Około 200 000 z nich to zwierzęta zagrożone wyginięciem.

Całe szczęście obrońcy zwierząt wciąż walczą o to, by polowania zostały zaniechane. W wielu krajach, takich jak Brazylia, Indie, Kenia, czy Botswana zostały już zakazane polowania w celach sportowych.

Czy dojdzie do zmiany prawa w RPA? Nic na to nie wskazuje, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. To bardzo smutne i powinno każdego skłonić do refleksji na temat ingerencji człowieka w świat przyrody.

A Ty? Uważasz, że zabijanie zwierząt dla trofeów powinno być zakazane? Podziel się swoją opinią w komentarzu!

Koniecznie podziel się tym artykułem, aby uświadomić ludziom, że takie zjawisko istnieje na świecie i że trzeba z nim walczyć, żeby nie doprowadzić do wyginięcia wielu gatunków zwierząt!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Eleni

Maja Sablewska poroniła? Zdecydowała się na poruszające wyznanie

Czerwone paznokcie

Czerwone paznokcie. Inspiracje w klasycznym i nowoczesnym wydaniu