w

Biedroń z partnerem. Kim jest Krzysztof Śmiszek, ukochany prezydenta?


Biedroń z partnerem są już razem od 2002 roku. To pierwszy oficjalny związek polskiego polityka z osobą tej samej płci. Prezydent Słupska opowiedział, jak się narodziło ich wielkie uczucie, którym cieszą się już od ponad 17 lat. Kim jest Krzysztof Śmiszek, ukochany prezydenta?

Robert Biedroń jest zdeklarowanym gejem, czego od wielu lat nie ukrywa, co więcej jest bardzo dumny ze swojego związku, o czym chętnie opowiada w wywiadach. Biedroń z partnerem są razem już 17 lat, a ich uczucie narodziło się w niecodziennych okolicznościach. Kim jest Krzysztof Śmiszek, partner życiowy Prezydenta Słupska?

Jak Robert Biedroń poznał swojego partnera?

Robert Biedroń z partnerem są już razem ponad 17 lat. Mimo wszystkich przeciwności ze strony losu, para nigdy nie miała kryzysu i wciąż nie wyobraża sobie życia bez siebie. Jak narodziło się ich uczucie? Krzysztof Śmiszek w rozmowie z Elle opowiedział o początkach ich związku.

– W 2002 r. przeczytałem w Życiu Warszawy relację z konferencji prasowej, zobaczyłem jego zdjęcie i pomyślałem, że może moja wiedza (kończyłem wtedy prawo) przyda się w takiej organizacji. A poza tym bardzo mi się spodobał na tym zdjęciu. Przez dwa-trzy miesiące spotykaliśmy się na gruncie zawodowo-organizacyjnym.(…) Pojechaliśmy do Berlina na jakąś konferencję i kliknęło – wyznał Śmiszek na łamach Elle.

Kim jest Krzysztof Śmiszek?

Krzysztof Śmiszek z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych. Pochodzi ze Stalowej Woli i w tym roku skończy 40 lat. Od kilkunastu lat spełnia się także jako obrońca praw człowieka i działacz społeczny, działa między innymi w Kampanii Przeciw Homofobii. Co więcej, jest pomysłodawcą i jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, a także jest członkiem zarządu Instytutu Myśli Demokratycznej.

Z Robertem Biedroniem związał się w 2002 roku, a ich uczucie niezmiennie trwa do dziś. Biedroń z partnerem nie chcą brać ślubu za granicą. Uważają, że jako polscy obywatele, którzy płacą podatki w Polsce, powinni mieć prawo do ślubu w kraju. W programie partii Wiosna, której są założycielami, jest postulat o wprowadzeniu związków partnerskich i równości małżeńskiej, bez względu na płeć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Biedroń z partnerem
instagram.com/robertbiedron

Robert Biedroń z partnerem jest już od 2002 roku.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bogumiła Wander miała wystąpić w głośnym filmie. To mógł być skandal

Bogumiła Wander miała wystąpić w głośnym filmie. To mógł być skandal

Pies

Małgorzata Kożuchowska podzieliła się tragiczną wiadomością. “Szok, żal”